Meme Dikleştirme

Kadınların memelerine uyguladığı estetik operasyonlardan biridir. Genellikle kadın hastaların sahip olmak istedikleri meme görüntüsüne yardımcı olan en etkili operasyonlardan bir tanesidir.

Meme dikleştirme ameliyatının yapılma sebebi ise dikliğini ve formunu kaybetmiş memelerin eski formunu yeniden kazanmasını sağlamaktır. Kadın memesinde yağ oldukça önemli bir bileşendir. Meme, hamilelik, emzirme, aşırı kilo alınması veya verilmesi sonucunda sarkmalara yaşayabilen bir uzuvdur.

Meme Dikleştirme (Sarkma Dereceleri)

Gerekli ön şartlar aslında çok da fazla değildir. Bireyin talebi üzerine bu operasyon gerçekleştirilebilir. Eğer meme uçları, memenin katlandığı çizginin üzerinde kalıyorsa bu durumda memede estetik olarak her şey yolundadır. Eğer meme uçları, memenin katlandığı çizginin seviyesine yakınsa hafif seviyede sarkma başlamış demektir. Eğer meme uçları, memenin katlanma çizgisinin altında kalıyorsa ve hatta meme uçları aşağıya doğru bakıyors bu ameliyat estetik cerrahlar tarafından önerilmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatından önce estetik cerrah ile yapılan muayene sonrası bir değerlendirme yapılır. Estetik cerrah, kullanacağı estetik cerrahi yöntemini belirler ve size bunu basit bir dille açıklar. Meme dikleştirme operasyonu genelde genel cerrahi altında yapılır ve yaklaşık 2 saat sürer.

Eğer memede hafif sarkma başlamışsa operasyonda hastanın memesinin altına silikon bir protez takılır ve meme desteklenir. Orta derece ve ileri seviye meme sarkmalarında ise iki farklı operasyon işlemi gerçekleştirilir. Orta seviyedeki meme sarkmalarında meme başında olan fazla deri, halka biçiminde çıkarılır. Meme dokusu altından toparlanarak, halka şeklindeki kesikler kapatılır. İleri seviyedeki sarkmalarda da meme başında aynı cerrahi işlem uygulanmaktadır, meme ise alt tarafa doğru toparlanır.

Meme dikleştirme ameliyatı yaş sınırı var mıdır?

Meme dikleştirme ameliyatı 18 yaşını doldurmuş ve fiziksel olarak sağlıklı olan, meme sarkması problemi yaşayan tüm hastalara uygulanabilir. Ameliyat sonrası memelerde ameliyat izi kalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir