Kaş Düşüklüğü Estetiği

Kaş düşüklüğü operasyonunda genelde lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen, kolay operasyonlardır. Operasyonsuz dahi gerçekleştirilebilen estetik olan kaş düşüklüğü estetiği cerrahi yöntemle gerçekleştirildiğinde kaş askısı, klasik kaş kaldırma ve endoskopik kaş kaldırma yapılabilirken; ameliyatsız yöntemlerle ise botoks ve ulterapi şeklinde gerçekleştirilebilir.

En popüler tekniklerden birisi olan botoksla nasıl kaş kaldırılır?

Botoksla Kaş Düşüklüğü Estetiği

Gerekli estetik cerrahi operasyonu gerçekleştirilmeden önce estetik uzmanınız ile yüzünüze uygun bir kaş şekli tasarlanır. Kaşın, yüzünüzde olması gereken pozisyona çekilmesi sağlanarak yüze daha uyumlu hale getirilir. Botoks ile kaş kaldırma işlemi mutlaka uzman bir estetik cerrah ile gerçekleştirilmeli ve doğru oranlar ile hesaplamalar yapılmalıdır.


Ulterapi ile nasıl kaş kaldırılır?

Ultherapy HIFU (High-Intersity Focused Ultrasound) ya da bilinen adıyla Ulterapi yöntemi ile yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisi ile ciltte bir sıkışlaştırma meydana getirilir. Bu sıkılaştırmaya bağlı olarak ciltte aynı zamanda bir yenilenme de meydana gelir. Bu işlemin uygulanması çok basittir. Ayrıca bu yöntem yalnızca cildin üst kısmına etki eder, yaklaşık 10 dakikada tüm işlem tamamlanır. Terapinin etkileri anında ortaya çıkmaya başlasa da istenilen etki 3 aylık sürede yakalanır. Ameliyatsız kaş kaldırma estetiği tercih edenler için önerilmektedir.


Klasik kaş düşüklüğü estetiği nedir, nasıl yapılır?

Klasik kaş kaldırma ameliyatının halk arasında bilinen adı ise şalak germe ameliyatıdır. Bu operasyon ile amaç bireyin şakak kısmında saçlı deri çıkartılır ve bölgenin gerilmesi sağlanır. Bu ameliyat şeklinin çok geleneksel kalması büyük olumsuzluklar da yaratmaktadır. Saçlı deriye atılan kesik sonrası ortaya çıkan ameliyat izleri zamanla saçsız bölgeler yaratmaktadır. Çok uzun süre kalıcı olmayabilen bir ameliyat türüdür.

Kaş askısı yöntemi ile kaş düşüklüğü estetiği nasıl yapılır?

Kaş askısı yöntemi, lokal anestezi altında gerçekleştirebilen görece basit bir estetik operasyondur. Saç çizgisi ön sınırından açılan küçük bir delik ile içinden geçirilen bir dikiş ile kaş istenilen pozisyona getirilir ve özel yöntemle asılabilir. Bu yöntem çok kalıcı değildir. Kullanılan ipliklere göre 6 ay ile 2 yıl arasında kaş eski halini geri alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir