Göz Kapağı (Blefaroplasti) ve Çevresi Estetiği

İleri yaşlarda doğal olarak göz ve çevresindeki cilt bölgelerinde sarkmalar olmaktadır. Göz torbaları, göz altı ve üst renklerinde kararma ve kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Yaştan ziyade diğer etkenler ise sigara & alkol kullanımı, kötü beslenmek, direk olarak aşırı güneş ışığı almak ve kirli havada bulunmaktır. Bu etkenler bu bölgedeki yaşlanmaları ve olumsuz etkileri hızlandırmaktadır.

Bu tür estetik cerrahi operasyonları üst ve alt göz kapaklarını kapsamaktadır. Ameliyatta üst ve göz kapaklarından torbalanmış yağların, gevşemiş veya buruşmuş derideki fazlalıkların alınması işlemidir. Böylece göz kapaklarındaki kırışıklıklar giderilmektedir. Göz kapağı (Blefaroplasti) ve çevresi estetiklerinde konunun uzmanı tarafından yapılması çok önemlidir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Kaç Yaşında Yapılır?

Göz kapağı estetiği operasyonları için genel hastalar baz alındığında 35-40 yaş üstü bireyler daha fazla tercih etmektedir. Bunun sebebi ise bu yaşa kadar o bölgedeki yaşlanmanın minimal seviyede olmasıdır. Ancak estetik açıdan değil de bir hastalık sebebi veya medikal talep olduğu zamanlarda bu operasyon için herhangi bir yaş limiti veya idealliği bulunmamaktadır. Blefaroplasti ameliyatı ile göz kapağındaki yaşlanma etkileri tamamen ve sonsuza kadar bitmez. Bu ameliyatların ortalama 8 sene o bölgede gençleştirme etkisi bulunmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

  • Kanama eğilimini arttırma riskine sebep olan kan sulandırıcı maddeler başta aspirin ve antibiyotik gibi ilaçların operasyondan en az 2 hafta önce kullanımı kesilmelidir.
  • Vücut onarımını geciktiren yiyecek ve içeceklerden uzun durulmalıdır. Örneğin alkol ve sigara tüketimi 1 ay öncesinden kesilmelidir.
  • Beklenmeyen ve istenmeyen etkilere yol açabileceği için bilinmeyen bitkisel veya bitkisel olmayan takviye edici ürünler öncesinde ve sonrasında alınmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir