Yüz Gerdirme Estetiği

Yüz gerdirme estetiği, diğer birçok estetik operasyonlara kıyasla cerrahi bir işlem değildir. Botoks, dolgu, radyofrekans ve lazer enerjisi ile uygulanan yüz gerdirme operasyonları artık yalnızca bir uzman doktor eşliğinde dahi gerçekleştirilmemektedir. Estetik güzellik merkezlerinde uygulanan tedavilerde, ilerlemeyen yaştaki hastaların ve yüzünde ciddi yaşlanma görülmeyen hastalara cevap vermek mümkündür. İlerleyen yaşlardaki hastalara ise bu tür işlemler daha ciddi ve uzman doktor eşliğinde yapılmalıdır.

Yüz Gerdirme Nedir?

Yüz gerdirme operasyonu ile hastanın yüzü bütünlüklü bir şekilde incelenerek, aralarında uyumlu olacak şekilde bir estetik işlem uygulanır. En genel olarak kas, yağ ve sinir dokusundan oluşan smass yapılarında yer alan sarkmalar düzeltilir, bolluk oluşturan deri alınır. Aynı zamanda göz bölgesine de benzeri işlem uygulanır. Eğer boyunda da sarkma varsa, boyun bölgesinde de benzeri işlemler sonucu toplanabilir.

Yüz germe ameliyatı sonrası hastada izler pek belli olmaz. Var olan izler en üst ve en alt saçlı derinin olduğu bölgede olduğu için fark edilmesi zordur. Ameliyat sonrası süreç oldukça hızlı tamamlanır Ameliyat sonrası buz uygulanması ile bu süreç hızlandırılabilir.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Ameliyat sonrasında hasta bir gün müşade altında tutulmaktadır. Sonraki gün ise taburcu edilmektedir. Ameliyat bölgesini güneşten korumak için güneş gözlüğü takılması önerilir. Bölgede yer alan dikişler ise yüz ve göz bölgesinde sonraki 7 gün içerisinde; saç bölgesinde yer alan metal dikişler ise on gün içerisinde alınır. Ameliyat sonrası hasta ilk iki gün banyo yapmamalıdır. Ameliyat sonrası morluklar ve şişlikler hastalara ait genel ortalama verilerine göre üç ila dört hafta içinde tamamen ortadan kalkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir