Çene ve Elmacık Kemiği Estetiği

Çeneye uygulanan kemik protezi, ağız içerisinden alt dudağın en derin yerinden veya çene altından uygulanan bir kesik ile bölgeye yerleştirilir. Çene altından yapılan kesiklerde, protezin ağıza değmeden yerleştirilmesi mümkündür fakat kesik bölgesinde birkaç santimlik iz kalabilmektedir. Çene estetiğinde doğru uzmanın dokunuşu etkili farklar yaratabilir.

Elmacık kemiğine uygulanan protezler ise her zaman ağız içerisinden atılan kesikle yerine yerleştirilir. Kesim için üst dudağın en derin kısmı tercih edilir, yanak altından protez konulur.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası çok fazla ağrı görülmemektedir. Elmacık kemiği ameliyatı için genel anestezi yöntemi uygulanırken, çene protezi için lokal anestezi yöntemi kullanılabilmektedir. Ameliyat sonrası oluşan şişlikler ilk dört hafta çok daha fazla belirgin olacaktır. Tam olarak istenilen sonuçlar 6 ay ila 12 ay arası sürmektedir.

Hasta birkaç gün içerisinde günlük hayatına geri dönebilir ve iki-üç hafta sonra varsa spor hayatına geri dönebilir. Ağız içine atılan dikişler kendiliğinden eriyeceği için bir dikiş alınması gerekmez. Tek dikkat edilmesi gereken ağız içinin temiz tutulmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir