Meme Estetiği Cerrahisi

Meme estetiği cerrahisi, estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen cerrahi operasyonların başında gelmektedir. Gelişen tıbbi teknolojilerin de yardımıyla memelerde yapılan estetik cerrahi operasyonlar çok daha başarılı sonuç verilirken aynı zamanda çok daha hızlı bir iyileşme süreci de sunmaktadır. Meme estetiği operasyonlarında asıl amaç meme dokusunda meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesidir. Memede şekil bozukluklarının meydana gelmesinin birçok nedeni olabilmektedir fakat en yaygın sebepler şu şekilde sıralanmıştır; doğum sonrası, emzirme dönemi, yaşlanma ve gelişimsel bozukluklar.

Meme estetiği cerrahisinde sonradan gelişen şekilsel bozuklukların giderilmesinin yanında kişinin kendi isteğine bağlı olarak küçük memenin büyütülmesi veya aşırı büyük memenin de küçültülmesi mümkündür. Kendi memesinden memnun olmayan bireylerin kimi zaman yaşadığı özgüven problemleri ve buna bağlı psikolojik problemlerin giderilmesi için bu tür meme estetiği operasyonları olumlu sonuç verebilmektedir. Modern tıbbın da yardımıyla memelerde yapılacak olan estetik operasyonlar büyük oranda kişinin tercihini karşılayacak seviyede olabilmektedir. Fakat burada asıl önemli detay hasta ve doktor arasında gerçekleşecek konuşmalarda ve beklentilerde gerçekçi olmaktır.

Meme Estetiği Kim Tarafından ve Nasıl Yapılır?

Meme estetiği, alanında uzman plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen bir operasyondur. Uzman plastik cerrah, ameliyatın türünü bireyin memesine göre kararlaştırmaktadır. Yaygın olan ameliyat türleri ise memeyi, bireyin vücuduna oranlayacak şekilde olarak meme küçültme, meme rekonstrüksiyonu, meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatları şeklindedir. Bu ameliyatlarda hastanın vücuduna orantılı bir şekilde yeniden şekillendirilen memenin, doğal yapısına da sadık kalınması için çeşitli implantlar kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir