Kol Germe Ameliyatı

Kol germe işlemi genetik nedenlerle veya dış faktörlerle sarkmaya başlayan kollara uygulanan estetik operasyondur. Pazu derisinde beslenme ve doğal faktörlere bağlı (yaşlılık) sarkmalar meydana gelebilmektedir. Sarkmalar ilerledikçe kişiyi rahatsız edecek seviyeye ulaşmaktadır. Bu sarkma ve gevşemelerin giderilmesi için kol germe ameliyatı yapılır.

Kol Derisi (Pazu) Neden Sarkar?

Kol derisi sarkmalarının başlıca üç sebebi vardır:

  • Yaşlanma
  • Genetik faktörler
  • Kötü beslenme ve aşırı kilo kazanımı

Yaş sınırı var mıdır? Hangi yaşlarda uygulanmalıdır?

Bu işlem için herhangi bir spesifik yaş sınırlaması veya limiti bulunmamaktadır. Genç bireylerde kol sarkması çok nadiren görülmektedir. Bu sebeple genelde talepler ve operasyonlar ileri yaşlardaki bireylerde olmaktadır. Operasyonun uygulanabilmesi için bireyin sağlığının yerinde ve ameliyatı engel etkenlere sahip olmaması gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlemler çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Kolda sarkma ve gevşeme bulunan bölgelerdeki fazla yağlar ve deriler alınır. Operasyon esnasında ihtiyaç duyulursa ve talep gelirse liposuction (yağ alma) işlemi de uygulanabilmektedir. Ameliyat bittiğinde operasyon bölgesi yumuşak bir pansumanla sarılır.

Ameliyat Süresi Nedir?

Ameliyat süresi bireyin kol durumuna bağlı olarak biraz değişkenlik gösterebilmektedir. Cerrahi germe işlemi öncesinde ihtiyaç ve talep doğrultusunda liposuction da uygulanabilmektedir. Liposuction hariç veya dahil olmak üzere 2 kol için tüm işlemler ortalama 2 ila 4 saat arasında sürmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Ameliyat sonrasında işlem gören bireye 1 gece hastane yatılı istiharat önerilir. İşlem öncesinde buna göre refakatçınızı ve giysilerinizi hazırlamanız gerekmektedir.

Her ameliyatın kendine özgü riskleri bulunmaktadır. İşlem öncesinde kan değerlerinizin, alerjik durumunuz ve doktorunuz tarafından talep edilebilecek her hangi tüm etkenlerin uzman doktorlar tarafından çok iyi incelenmesi gerekmektedir.

İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyat sonrasında birey yaklaşık 10 gün özel kol korsesi takmalıdır. Bölgede oluşabilecek şişliklere karşı oldukça etkisi olacaktır. Ameliyat bölgesindeki izlerin ise profesyonelce saklanması sayesinde dıştan kötü görüntülere sebep vermeyecektir. 1 hafta içerisinde işlem öncesindeki aktivitelerinize geri dönecek seviyeye gelebilirsiniz. Bölgede bulunan dikişler ise ortalama 10 gün içerisinde iyileşmektedir. İyileşme sürecini geciktirmemek adına bölgeyi dış darbelere ve etkenlere karşı çok iyi korumalısınız ve pansumanlarınızı zamanında yaptırmalısınız.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Her operasyonda olduğu gibi bu alanda da işlemler doktorlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bizlerin önerisi ise ücret analizinden çok ameliyatı yapacak doktorunuzun uzmanlığı daha önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir